Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Będzie szefem Carrefoura do 2026 roku

Carrefour, francuski gigant handlu detalicznego, przedłużył umowę ze swoim CEO Alexandrem Bompardem o kolejne trzy lata. Nowy kontrakt ma obowiązywać do 2026 roku, co oznacza, że prezesura Bomparda potrwa dziewięć lat.
Reklama

Alexandre Bompard przeszedł do Carrefoura z Fnac Darty w 2017 roku, aby zastąpić George'a Plassata. Został sprowadzony do sieci, aby powtórzyć swój wyczyn z sieci RTV/AGD – przekształcenie konającego biznesu w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo poprzez cięcie kosztów i skupienie się na handlu elektronicznym.

Cel: Rekordowe przepływy pieniężne Carrefoura

Teraz Bompard zostaje dłużej, aby zrealizować plan strategiczny Carrefour 2026 - donosi agencja Reuters. Sam Bompard mówi, że jest „zaszczycony zaufaniem, jakim obdarzył go zarząd” i obiecuje kontynuować swoje wysiłki, aby osiągnąć między innymi wolne przepływy pieniężne w wysokości ponad 1,7 mld euro w ciągu trzech lat.

To wciąż zapowiada się na nie lada wyzwanie, ponieważ Carrefour w swoich tegorocznych prognozach finansowych wyraził nadzieję na osiągnięcie  przepływu gotówki w wysokości 1,26 mld euro. Mówi się jednak, że transformacja detalisty postępuje już na tyle dobrze, że nawet w obecnym kryzysie gospodarczym firma zakłada dalszy wzrost sprzedaży i zysków.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum