Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Alibaba traci ważnego inwestora

George Soros - jeden z najbardziej znanych finansistów na świecie - postanowił wyprzedać ogromną część swojego pakietu w internetowym gigancie e-commerce Alibaba.com. Jeszcze na początku marca Soros miał akcje firmy warte ponad 370 milionów dolarów. Dziś jego udziały warte są zaledwie 4,7 miliona - czytamy w Money.pl.
Reklama

Rok temu we wrześniu inwestorzy rzucili się na akcje chińskiej spółki Alibaba i tym samym zapewnili jej historyczny - największy debiut na Wall Street. Firma, której przychody są wyższe niż łączne przychody amerykańskich potentatów z branży - Amazona i eBaya, w ofercie publicznej pozyskała 21,8 miliarda dolarów. Złote czasy minęły jednak szybko i dziś spora grupa inwestorów zastanawia się nad wyprzedażą swoich pakietów. Fundusz Georga Sorosa postanowił nie czekać na rynkową przecenę i pozbył się większości akcji.

Co wystraszyło inwestorów? Kilka dni temu spółka podała w komunikacie swoje wyniki. 28 procentowy wzrost przychodów nie powinien martwić, a jednak spowodował spadek akcji. Chociaż dynamika wciąż jest imponująca, to jest to jednocześnie najgorszy wynik od trzech lat. Rynek spodziewał się zdecydowanie wyższych zysków - podaje Money.pl.

Więcej na Money.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum