Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Allegro najczęściej polecane, zyskuje Żabka Café

Pierwsze miejsce w rankingu najchętniej polecanych marek na polskim rynku zajmuje Allegro, które wyprzedziło zeszłorocznego lidera – Cukiernię Sowa. Trzecie miejsce przypadło marce Adidas. Najwyższym wzrostem wyników może pochwalić się Żabka Café - wynika z danych agencji Inquiry.
Reklama
  • Międzynarodowa agencja YouGov po raz kolejny opublikowała raport YouGov Recommend, zawierający ranking najczęściej polecanych marek w kilkudziesięciu krajach świata.
  • W analizach znalazły się również wyniki dla Polski, którym bliżej przyjrzała się agencja Inquiry – wyłączny przedstawiciel YouGov naszym kraju.

Allegro wyprzedza Cukiernię Sowa

W tym roku pierwsze miejsce w rankingu na polskim rynku zajmuje Allegro, dla którego wskaźnik rekomendacji wynosi 85,8%. Tym samym Allegro wyprzedza zeszłorocznego lidera – Cukiernię Sowa, która w tym roku uzyskała drugie miejsce z wynikiem 84,8% (wobec 85,2% w 2021 roku). Trzecie miejsce w rankingu przypadło marce Adidas ze wskaźnikiem rekomendacji na poziomie 82,8%.

Na dalszych pozycjach w rankingu widzimy dwie marki odzieżowe: Zalando (4 miejsce z wynikiem 80,2%) oraz Zara (5 miejsce, 78,7%). Miejsca w drugiej piątce zajmują marki: eobuwie.pl, BLIK, Warta, Nike i 4F.

Żabka Café oraz chętniej polecana

Inquiry przedstawiło również dodatkowy ranking marek, które odnotowały najwyższy wzrost wskaźnika rekomendacji w porównaniu z ubiegłym rokiem (Top Improvers). Najwyższym wzrostem wyników na polskim rynku może pochwalić się Żabka Café (wzrost o 3,6 p.p.), a także Pepco (3,1 p.p.) oraz sieć Dino (2,0 p.p.). Na dalszych pozycjach znajdziemy takie marki jak Media Expert, OBI czy Stokrotka. Ranking zamyka empik.com ze wzrostem wskaźnika rekomendacji na poziomie 0,8 p.p.

Shopee w TOP 10 globalnych marek

W ujęciu globalnym pierwsze dwa miejsca w rankingu YouGov Recommend zajmują Toyota oraz Samsung, które wyraźnie dystansują serwis Netflix, znajdujący się na 3. miejscu. Dalsze pozycje należą kolejno do Uniqlo, Mercedes-Benz, Nike, Adidas, Apple i iPhone. Globalną listę TOP 10 najchętniej rekomendowanych marek zamyka Shopee - marka o silnej pozycji na rynkach azjatyckich, intensywnie rozwijana w ostatnim czasie również w Polsce.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum