Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Alma sprzedała nieruchomość w Tarnowie

Syndyk masy upadłości ALMA MARKET SA w Krakowie sprzedał nieruchomość Almy o łącznej pow. 1,0536 ha wraz z budynkiem handlowo-usługowym o powierzchni 5.541,38 mkw., zlokalizowaną w Tarnowie przy ul. Dąbrowskiego 10.
Reklama

Oferty można było składać do 5 listopada br. Konkurs ofert zakończono 8 listopada.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie redakcja dlahandlu.pl, nieruchomość zakupiono za kwotę wyższą, niż domagał się syndyk. W regulaminie konkursu zaznaczono, że cena sprzedaży nie może być niższa niż 15 mln zł. Wartość nieruchomości oszacowano na 21 781 771,00 zł bez VAT (operat szacunkowy z sierpnia 2018 roku).

Przypomnijmy: Alma Market złożyła w sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego we wrześniu 2016 r.

- (...) Spółka podjęła decyzję o konieczności podjęcia istotnych działań restrukturyzacyjnych, zmierzających do poprawy sytuacji finansowej spółki i uniknięcia ogłoszenia upadłości - podano wówczas w komunikacie giełdowym.

W lutym  2017 roku, w związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, spółka podjęła decyzję o sporządzeniu wniosku o upadłość obejmującą likwidację majątku. 21 listopada 2017 Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości dłużnika Alma Market Spółki SA.
Do dziś syndyk poszukuje też nabywcy pozostałej części przedsiębiorstwa Krakowski Kredens.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum