Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon.de i bezpłatna wysyłka do Polski. Czy zwiększy się zainteresowanie serwisem?

Niemiecki serwis sprzedażowy Amazon.de umożliwił polskim klientom dokonywanie zakupów bez konieczności ponoszenia kosztów przesyłki. Oferta ważna jest przy zakupach za kwotę co najmniej 49 Euro. Czy przyspieszy to wzrost zainteresowania tym serwisem wśród polskich internautów?
Reklama

Według danych Gemiusa z października 2015 roku, stronę Amazon.de odwiedziło ponad 180 tys. polskich internautów (0,75 proc.). Brytyjska wersja serwisu odwiedzana była jednak chętniej. W październiku 2015 roku na stronę Amazon.co.uk weszło ponad 370 tys. polskich użytkowników sieci (1,51 proc.).

Kiedyś brytyjski Amazon oferował bezpłatną wysyłkę do Polski, jednak ta oferta wygasła już dawno. Czy niemiecki serwis wyczuł potrzebę wypełnienia luki na rynku i darmowa wysyłka zakupów przyciągnie większą liczbę polskich klientów? Oferta aktualna jest do maja 2016 roku – będzie można zatem ocenić sytuację już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Choć trudno prognozować konkretne liczby, jest to z pewnością dobry ruch marketingowy. – Amazon.de ma centra logistyczne już w Polsce, więc tania przesyłka będzie atutem. Od niedawna można zmienić język na stronie niemieckiego Amazona na angielski. To znacznie ułatwia zakupy. Niemiecki Amazon jest generalnie tańszy niż brytyjski, a paczki będą przychodzić szybciej – mówi Radosław Krawczyk, ekspert firmy Gemius.

Od kilku lat coraz częściej zauważyć można informacje, że Amazon ma zamiar wkroczyć także i na polski rynek. Czy doczekamy się tego wkrótce? – Na odpowiedź na to pytanie branża e-commerce czeka od wielu lat. Na razie Amazon buduje potężną infrastrukturę. A czy zdecyduje się na prowadzenie działań w Polsce, okaże się wkrótce. Plotek na ten temat było już mnóstwo – mówi ekspert Gemiusa.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum