Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ambra wstrzymuje produkcję gazowanych napojów przez braki dwutlenku węgla

Brak dostępności dwutlenku węgla spowodował konieczność zatrzymania produkcji gazowanych napojów bezalkoholowych przez Ambrę — poinformowała PAP Biznes spółka. Ambra dysponuje kilkutygodniowymi zapasami produktów i realizuje dostawy w miarę ich dostępności, a także weryfikuje możliwości zapewnienia alternatywnych źródeł zaopatrzenia w dwutlenek węgla.
Reklama

Spółka jest producentem szerokiej gamy produktów winiarskich, jak i gazowanych napojów bezalkoholowych, które stanowią około 10 proc. sprzedaży rocznej grupy. Są to Cin&Cin, Dorato, Fresco, Pliska, Piccolo i Cydr Lubelski.

"Dwutlenek węgla jest niezbędny w procesie produkcji gazowanych napojów bezalkoholowych. Aktualny brak dostępności dwutlenku węgla spowodował konieczność zatrzymania produkcji tych napojów. Dysponujemy kilkutygodniowymi zapasami produktów i realizujemy dostawy w miarę ich dostępności. Jednak w przypadku przedłużenia się braków dwutlenku węgla zapasy te wyczerpią się i może dojść do wstrzymania ich sprzedaży" — podała spółka.

Ambra poinformowała, że weryfikuje możliwości zapewnienia alternatywnych źródeł zaopatrzenia w dwutlenek węgla, a także wprowadza zmiany w procesach produkcyjnych zmierzające do zmniejszenia zapotrzebowania na dwutlenek węgla.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum