Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amerykański rynek trudniejszy niż oczekiwano. Lidl zmienia strategię

Lidl miał nadzieję, że do lata br. będzie miał około 100 sklepów w Stanach Zjednoczonych. Sieć musi jednak zrewidować swoje cele. Obecnie ma 49 sklepów w USA.
Reklama

Lidl rozpoczął ekspansję w Stanach z przytupem, a otwarcia nowych placówek wyprzedzały nawet harmonogram. Jednak niemiecki dyskonter zwolnił tempo - kilka planowanych otwarć zostało wstrzymanych lub nawet zarzuconych. Lidl wydał już ponad 2 miliardy euro na amerykańską ekspansję - podał Handelsblatt.

Lidl prawdopodobnie nie docenił bardzo konkurencyjnego rynku amerykańskiego, który obecnie jest w trakcie intensywnej wojny cenowej. Przejęcie Whole Foods przez Amazona w ubiegłym roku dodatkowo "rozgrzało" rynek.

Niemiecka sieć sklepów nie zasypuje gruszek w popiele i już zmieniła podejście. Początkowo otwierała sklepy o średniej powierzchni 2000 mkw., ale obecnie aktywnie szuka lokalizacji o powierzchni do 1400 mkw. Wcześniej chciała również mieć sklepy przy głównych drogach, teraz stawia na gęsto zaludnione obszary miejskie.

Lidl stara się również przekonać do siebie amerykańskiego klienta - dyskontowa sieć z produktami głównie marki własnej nie jest konceptem, który natychmiast przemawia do tamtejszego konsumenta.

Niemniej jednak konkurencja obawia się nowego gracza. Wszędzie, gdzie niemiecki detalista otwiera sklep, Walmart drastycznie obniżył swoje ceny. W niektórych przypadkach ceny niektórych produktów spadły o ponad 50 proc. w porównaniu ze sklepami w pobliżu których nie było Lidla.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum