Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

AmRest planuje w 2014 roku otworzyć 30 restauracji w Polsce

- AmRest prowadzi w Polsce ponad 305 restauracji marek KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King i postrzega Polskę jako jeden z kluczowych rynków rozwoju. W opinii zarządu potencjał rynku umożliwia podwojenie liczby restauracji prowadzonych przez AmRest zarówno w Polsce, jak i w całej Europie Środkowo-Wschodniej - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Wojciech Mroczyński, członek zarządu grupy AmRest.
Reklama

Niedawno firma przekazała akcjonariuszom wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2014. - 11- proc. przyrost sprzedaży oraz 40-proc. poprawa zysku EBITDA do 72,8 mln zł sprawiły, że był to jednej z najlepszych pierwszych kwartałów w historii firmy. Spodziewamy się kontynuacji tych trendów i bardzo optymistycznie spoglądamy na cały 2014 rok - dodaje Mroczyński.

Jak podkreśla, dobre wyniki finansowe wypracowane przez spółkę w I kwartale wynikają w dużej mierze z pozytywnych trendów sprzedażowych zaobserwowanych na polskim rynku.

AmRest planuje kontynuować rozwój i w 2014 roku zamierza otworzyć łącznie około 90 nowych restauracji. - Będziemy skupiali się na restauracjach zarówno wolnostojących, jak i mieszczących się w centrach handlowych. Planujemy zwiększać naszą obecność w dużych i średnich miastach oraz lokalizacjach w pobliżu głównych dróg krajowych i autostrad. Wzrośnie udział restauracji typu Drive-Thru - wymienia członek zarządu AmRest.
Tłumaczy, że obecna strategia spółki zakłada inwestowanie 80 proc. środków w restauracje przynoszące ponad 20-proc. zwrot na zainwestowanym kapitale. Z tego względu najwięcej nowych restauracji powstanie w Polsce, Rosji oraz Hiszpanii. Na rozwój marek, które jeszcze nie spełniają wspomnianego kryterium rentowności firma przeznaczy około 20 proc. środków.

- W Polsce w 2014 roku powstanie łącznie około 30 nowych restauracji - podkreśla Wojciech Mroczyński.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum