Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

AmRest podtrzymuje plan otwarcia w tym roku ok. 140 restauracji

AmRest spodziewa się mocnych wyników w IV kwartale. Chce w kolejnych latach utrzymać tempo wzrostu EBITDA powyżej 20 proc. - poinformowali we wtorek przedstawiciele grupy.
Reklama

"Spodziewamy się, że w czwartym kwartale EBITDA i zysk netto będą mocne, zgodnie z celami całorocznymi. (...) Wierzymy, że będziemy mogli utrzymać dobrą sprzedaż i zyski w czwartym kwartale i później" - powiedział podczas telekonferencji Mark Chandler, członek zarządu AmRestu ds. finansowych.

"Świetny dla nas okres w trzecim kwartale jest kontynuowany w czwartym" - dodał Wojciech Mroczyński, członek zarządu AmRestu.

W trzecim kwartale AmRest miał 62,5 mln zł zysku netto jednostki dominującej wobec 65,2 mln zł rok wcześniej. EBITDA wzrosła o 30,4 proc. rdr do 160,6 mln zł, a przychody wzrosły o 34,4 proc. rdr, do 1,16 mld zł z 861,2 mln zł w III kwartale 2015 roku. 

Na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej sprzedaż wzrosła o 16 proc. rdr, do 586 mln zł. W dywizji rosyjskiej przychody wzrosły o 27 proc. do 125 mln zł. Sprzedaż w Europie Zachodniej wzrosła o 97 proc. rdr do 376 mln zł, a w Chinach o 5 proc. do 59 mln zł. Marża EBITDA spadła o 0,4 pkt. proc. rdr do 13,9 proc.

Narastająco, po trzech kwartałach, sprzedaż wzrosła do 2,99 mld zł z 2,42 mld zł rok wcześniej, EBITDA wyniosła 403,7 mln zł wobec 321,1 mln zł przed rokiem (wzrost o 25,7 proc. rdr), a zysk netto jednostki dominującej wyniósł 138,5 mln zł wobec 118,1 mln zł rok wcześniej.

AmRest chce utrzymać tempo wzrostu EBITDA grupy powyżej 20 proc. "Chcemy, by w kolejnych latach nasza EBITDA rosła nadal powyżej 20 proc." - powiedział Wojciech Mroczyński.

Spółka podtrzymuje plan otwarcia w tym roku ok. 140 restauracji.

Od początku roku sieć powiększyła się o 95 lokali: 52 restauracje w Europie Środkowej, 14 w Rosji, 24 w Europie Zachodniej (18 Tagliatella i 5 KFC w Hiszpanii oraz 1 Starbucks w Niemczech), 5 restauracji Blue Frog w Chinach.

Trwają prace nad budżetem na przyszły rok. "Jeszcze nie jesteśmy gotowi, by podać, ile będzie otwarć w przyszłym roku" - powiedział Mroczyński. Dodał, że plan rozwoju powinien być wyższy niż w tym roku.

Spółka podała, że planowany jest rozwój oferty KFC Dostawa również poza Polską i rozwój nowych formatów: Pizza Hut Express oraz Pizza Hut Delex (połączenie oferty Pizza Hut Express z dostawą do domu).
AmRest nie wyklucza dalszych przejęć. "Mamy nadal możliwości fuzji i przejęć ze strony naszych franczyzodawców, ale nie tylko. Analizujemy je" - powiedział Mroczyński.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum