Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Analitycy: Eurocash może pozytywnie zaskoczyć rynek

Sytuacja w branży handlowej łatwa nie jest. Spowolnienie gospodarcze negatywnie się przekłada na marże. Trwa czwarty kwartał, który tradycyjnie jest dla firm okresem żniw. Jednak zdaniem analityków nie wszystkie pokażą dobre wyniki - pisze "Parkiet".
Reklama
Pozytywnie może zaskoczyć zajmujący się dystrybucją Eurocash. Zdaniem Jakuba Viscardi, analityka DM IDMSA, tegoroczna bardzo wysoka dynamika poprawy rezultatów w Eurocashu wynika przede wszystkim z konsolidacji Tradisu i prowadzonej restrukturyzacji grupy. Jak dodaje, w kolejnych kwartałach dynamika nadal będzie wysoka, choć niższa niż w tym roku, ze względu na inną bazę.Przedstawiciele spółki nie kryją, że czwarty kwartał powinien być dobry, choć szczegółów nie ujawniają - pisze "Parkiet".

W przypadku Emperii odpowiedź na pytanie, co czeka tę spółkę w najbliższych miesiącach, jest bardziej złożona. Analitycy podkreślają, że firma zrezygnowała ze sprzedaży Stokrotki i teraz musi ułożyć swój biznes od nowa, więc w IV kwartale nie należy oczekiwać fajerwerków.

Jakub Viscardi zwraca uwagę, że spółkę czekają ważne decyzje, ponieważ w połowie 2013 r. wygasa umowa na dostawy z Eurocashu. Pytanie, czy będzie kontynuowana, czy też Emperia postawi na własną logistykę...- czytamy w "Parkiecie".

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum