Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Analitycy o wpływie umowy z CP na poszukiwanie inwestora w Piotrze i Pawle

Umowa pomiędzy siecią Piotr i Paweł a TFI Capital Partners wzmacnia finansowo spółkę detaliczną i jest dużym wsparciem dla procesu pozyskiwania inwestora strategicznego – uważa Marek Czachor, analityk Erste Group. Natomiast zdaniem Adriana Górniaka z DM BDM SA proces poszukiwania inwestora strategicznego jest już mocno zaawansowany i wydaje się, że umowa raczej nie przyspieszy tego procesu.
Reklama

- Nie znam dokładnie szczegółów umowy finansowej między Capital Partners a siecią Piotr i Paweł ale liczę, że pozwoli ona sieci na wzmocnienie pozycji finansowej, co pozwoli spółce na spokojniejsze i bez presji czasowej poszukiwanie inwestora strategicznego – powiedział Marek Czachor w rozmowie z dlahandlu.pl.

Innego zdania jest Adrian Górniak z DM BDM SA. - Z informacji prasowych wynika, że proces poszukiwania inwestora strategicznego jest już mocno zaawansowany i wydaje się, że umowa finansowania Piotra i Pawła przez spółkę z grupy Capital Partners raczej nie przyspieszy tego procesu - powiedział analityk w rozmowie z dlahandlu.pl.

Jego zdaniem, Capital Partners może wesprzeć finansowo Piotra i Pawła, co powinno pomóc podmiotowi w krótkim terminie. Natomiast jak już pojawi się inwestor strategiczny, będzie on udzielał innego wsparcia - będzie głównym inwestorem, który zapewne będzie starał się pomagać w potencjalnym rozwoju grupy.

Przypomnijmy, że sieć handlowa Piotr i Paweł poinformowała w czwartek wieczorem, że pozyskała inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners z notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Capital Partners – polskiego, niezależnego podmiotu inwestycyjnego z doświadczeniem w projektach typu private equity. Sieć jednocześnie kontynuuje, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem i wraz z doradzającym jej Bankiem Zachodnim WBK, proces wyboru inwestora strategicznego.

Proces ten jest ze swej natury wieloetapowy, a jego finalizacja wymaga zgody rynkowego regulatora. Sieć Piotr i Paweł zebrała wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych i obecnie trwają już procesy due diligence, po których nastąpi wybór inwestora.

Obecnie w ramach ogólnopolskiej sieci handlowej Piotr i Paweł działa 145 sklepów. 

Przeczytaj także:

Piotr i Paweł pozyskał inwestora finansowego, wciąż szuka inwestora strategicznego

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum