Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Analitycy po wynikach Carrefoura obniżają prognozy. Kurs akcji mocno dołuje

Akcje Carrefour spadły w czwartek do najniższego poziomu od października 2012 r., po tym jak francuski detalista odnotował spowolnienie wzrostu sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku – informuje Reuters.
Reklama

Akcje Carrefoura spadły w czwartek rano o 3,16 proc. na francuskiej giełdzie.

Carrefour podał wstępne wyniki za pierwszy kwartał 2018 r., które pokazały spowolnienie wzrostu sprzedaży. Problemy na francuskim rynku, najważniejszym dla detalisty sugerują, że przed Carrefourem "długa droga do regeneracji i odzyskania zdrowia".

- Na podobnym etapie swojej kadencji Dave Lewis miał już znaczący wpływ na sprzedaż like-for-like w Tesco - powiedział Bruno Monteyne, analityk Bernsteina. Jego zdaniem, szef grupy Carrefour Alexandre Bompard będzie musiał wykazać lepsze obroty grupy, jeśli chce by jego kadencja była wiarygodna.

Analitycy JP Morgan napisali, iż „martwią się o to, w którym kierunku podążą marże we Francji w pierwszym półroczu tego roku”. Z kolei analitycy Deutsche Bank obniżyli swoje prognozy zysku na akcję na lata 2018/2020 średnio o 2 procent, podczas gdy Barclays powiedział, że obniża swoje szacunki zysku na akcję średnio o 6 procent.

- Chociaż uważamy, że decyzja grupy o usprawnieniu struktury kosztów i przyspieszeniu strategii online przyniesie owoce w perspektywie średnioterminowej, sądzimy, że dynamika zysków pozostanie słaba w krótkim okresie – napisali analitycy Barclays.

Sprzedaż grupy Carrefour w pierwszym kwartale roku 2018 osiągnęła 20,78 mld euro. Tempo wzrostu rok do roku, licząc like-for-like, spadło do 0,4 proc. Jak podaje Reuters, w poprzednim kwartale było to 1,9 proc. wzrostu.

Sprzedaż grupy Carrefour w pierwszym kwartale roku 2018 była nieco poniżej konsensusu Reutera na poziomie 20,87 mld euro.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum