Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Anna Grabowska nie pracuje już w Tesco. Sieć podaje nowy skład zarządu

Tesco Polska potwierdziło zmiany w zarządzie firmy. Wynikają one ze stworzenia jednego zespołu zarządzającego dla rynków w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Anna Grabowska, dotychczasowa wiceprezes zarządu i dyrektor zakupu ds. produktów - zywność, postanowiła kontynuować karierę poza strukturami Tesco Polska.
Reklama

Zespołem zarządzającym kieruje David Morris, który równocześnie piastuje stanowisko prezesa zarządu Tesco Polska.
Aktualnie w Zarządzie Tesco Polska, na stanowisku wiceprezesa Zarządu, zasiadają: Jamie Walker, dyrektor ds. Produktów na Europę Środkową, który koordynuje całość procesów handlowych oraz związanych z tworzeniem i wprowadzaniem na rynek produktów; Wojciech Wieroński, dyrektor Finansowy na Europę Środkową, który odpowiada za całość procesów finansowych w regionie; Adam Manikowski, dyrektor Zarządzający Tesco Polska, odpowiadający za całość procesów operacyjnych i sprzedażowych; Czesław Grzesiak, dyrektor działu prawnego Tesco Polska, który odpowiada za procesy prawne i ład korporacyjny.

W marcu br. Tesco ogłosiło powstanie nowej jednostki biznesowej – obejmującej cztery rynki – co pomaga firmie usprawnić działania operacyjne i lepiej reagować na aktualne potrzeby klientów. W każdym z krajów, w tym także w Polsce, działają lokalne biura, koordynujące i wspierające pracę sklepów. Jak informowało biurowe prasowe sieci w dziale inwestycji ograniczono zatrudnienie o 34 osoby.

Tesco Polska ma obecnie ponad 440 sklepów od hipermarketów po osiedlowe supermarkety. W otatnim czasie sieć informowała o zamknięciu 6 supermarketów w Polsce, w których kończyły się umowy najmu.

Firma zatrudnia ok. 28 tys. osób i oferuje produkty ponad 1500 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów, zaś w zasięgu internetowej usługi Tesco Ezakupy jest 13,5 mln klientów.


Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum