Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Auchan sprzedał te hipermarkety po decyzji UOKiK. Jak sobie radzą?

Spółka Rella Investments, która jest operatorem ośmiu hipermarketów bi1 w Polsce, zanotowała za 2021 rok stratę netto w wysokości 4 068 485,93 zł. Zarząd planuje pokryć stratę z zysków osiągniętych w następnych latach. Rella Investment powstała po tym jak UOKiK zdecydował, że Auchan musi sprzedać 8 hipermaretów przejętych od REALA, by nie monopoliozwać lokalnych rynków.
Reklama

W roku 2015 spółka przejęła zarządzanie ośmioma hipermarketami zlokalizowanymi w miastach: Czeladź, Legnica, Wałbrzych, Rzeszów, Białystok, Szczecin, Bielsko-Biała i Sosnowiec. We wrześniu 2015 r. lokalizacje (poza lokalizacją w Sosnowcu) rozpoczęły działalność pod nową marką „bi1” należącą do Grupy Schiever we Francji. Ta spółka jest właścicielem niektóych obiektów, w których działają centra handlowe Auchan.

5,3 mln zł na budowę hipermarketu bi1 w Ełku

Rella Investments w 2021 r. przeznaczyła znaczące środki na modernizację i
rozwój obiektów. Nakłady na środki trwałe w budowie wyniosły w sumie 5 399 721,61 zł i dotyczyły głównie nowej lokalizacji w Ełku.
Supermarket wraz ze stacją paliw rozpoczął swoją działalność w lutym 2021 roku.

Spółka zapowiada, że chce otwierać nowe lokalizacje. Takie deklaracje składa od lat.

Przypomnijmy, Auchan, kupując od Grupy Metro sieć Real, został zobowiązany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów do odsprzedaży 8 hipermarketów zewnętrznemu operatorowi. Francuzi ten warunek przyjęli, odstępując placówki firmie Schiever Polska. Firma oddała w zarządzanie sklepy, które zmieniły szyld na bi1.

Mapa hipermarketów bi1
Mapa hipermarketów bi1

Powstanie hipermarket bi1 w Żarach?

Natomiast spółka Schiever Polska (właściciel bi1) podczas roku obrotowego zakończonego 31 grudnia 2021 roku odnotowała zysk netto w wysokości 1 716 867,20 zł. 

Spółka podała, że planuje rozpocząć inwestycję w postaci budowy hipermarketu na jednej ze swoich nieruchomości zlokalizowanej w Żarach. Ta informacja pojawiała się jednak też w poprzednich latach. Na razie nie słyszymy nic nowego o tej inwestycji.

Na kolejne lata obrotowe spółka planuje:
- utworzyć nowe lokalizacje,
- pozyskać innych partnerów biznesowych celem dynamizacji rozwoju istniejących stref handlowych.

W trakcie 2021 r. płynność finansowa spółki uległa znacznej poprawie. Spółka nie ma żadnych problemów z płynnością, a dane finansowe wskazują dobrą kondycję finansową.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum