Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Auchan w Ukrainie ma nową szefową

Marta Trush, została nową prezes (CEO) Auchan w Ukrainie. Zastąpiła na stanowisku Wiktorię Łucenko, która została mianowana prezeską węgierskiego oddziału firmy – poinformowało biuro prasowe spółki.
Reklama

Wiktoria Łucenko kierowała ukraińskim Auchan przez 5 lat. W tym czasie firma wprowadziła nową strategię oraz plan rozwoju, w szczególności wzmocniony został kanał e-commerce, m.in. poprzez otwieranie innowacyjnych punktów odbioru – Auchan Pick up point.

Marta Trush - kim jest nowa prezes Auchan Ukraina

Marta Trush, która będzie kierowała firmą od marca, pracuje w Auchan Ukraina od ponad 10 lat. Wcześniej była m.in. dyrektorem działu HR. Głównymi priorytetami firmy pod jej skrzydłami pozostają pomoc ludności kraju i wkład w odbudowę gospodarki Ukrainy. Auchan planuje otwierać nowe sklepy i tworzyć miejsca pracy.
Jak poinformowano, detalista zatrudnia obecnie ok. 5 tys. Ukraińców. W ciągu ostatniego roku firma wpłaciła do budżetu państwa około 1 mld hrywien podatków i skierowała ponad 60 mln hrywien na pomoc Ukraińcom.

Auchan Retail to międzynarodowa firma zajmująca się handlem detalicznym. Pierwszy sklep został otwarty we Francji w 1961 roku.
Auchan Ukraine Hypermarket LLC działa na Ukrainie od 2008 roku. Przed rosyjską inwazją na Ukrainę sieć detaliczna liczyła ponad 30 sklepów różnych formatów w dziewięciu miastach.

Auchan inwestuje w nowe sklepy w Rosji? Sieć zaprzecza

9 marca agencja Reuters podała, że Auchan zamierza podwoić udziały na rosyjskim rynku i otworzy nowy format, skoncentrowany na sprzedaży marek własnych. Auchan zaprzecza.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum