Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Auchan wchodzi do kolejnego kraju Afryki

14 czerwca sieć Auchan otworzyła swój pierwszy supermarket w Ivorii w gminie Cocody w Abidżanie. W ciągu kilku dni zostaną otwarte cztery inne sklepy w gminach Cocody, Abobo i Yopougon.
Reklama
  • Abidżan to największe miasto Wybrzeża Kości Słoniowej. Jest to druga lokalizacja sieci w Afryce (po Senegalu).
  • Wybrzeże Kości Słoniowej zostaje trzynastym krajem Auchan na świecie.

Pierwsze kroki Auchan na Wybrzeżu Kości Słoniowej to otwarcie supermarketu o powierzchni 900 m² w gminie Cocody w Abidżanie. Powstaną również cztery sklepy spożywcze MyAuchan (po jednym Cocody i Abobo oraz dwóch w Yopougon). Sklepy zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach ludności Wybrzeża Kości Słoniowej. 

Z okazji otwarcia pierwszego sklepu Auchan na Wybrzeżu Kości Słoniowej Fatoumata Bâ, prezes Auchan Retail w Afryce powiedział:
„Naszą ambicją jest demokratyzacja dostępu do nowoczesnych systemów dystrybucji, przy jednoczesnym wniesieniu wkładu do rozwoju gospodarczego Wybrzeża Kości Słoniowej, z korzyścią dla każdego mieszkańca Wybrzeża. Jesteśmy rozpoznawani za nasze działania wspierające siłę nabywczą przy jednoczesnym oferowaniu produktów zdrowych dla zarówno ludzi, jak i planetę. O to właśnie chodzi w naszym projekcie”.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum