Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Autonomiczny pojazd dostarcza zakupy od Colruyt (wideo)

Po dwóch miesiącach próbnych przejazdów w dzielnicy biznesowej, samojezdny mini van belgijskiej Grupy Colruyt po raz pierwszy dostarczył zakupy spożywcze do domów trzech klientów.
Reklama

Collect&Go, firma dostarczająca artykuły spożywcze Grupy Colruyt, od końca listopada testuje autonomiczny elektryczny samochód dostawczy na drogach publicznych: pojazd kursuje między centrum dystrybucyjnym Collect&Go a punktem odbioru w sklepie Colruyt w centrum Londerzeel (niedaleko Brukseli) i przejechał już ponad tysiąc kilometrów.

Nowa faza testów

Projekt testowy wszedł w nową fazę: po raz pierwszy Clevon 1 faktycznie dostarczał zakupy spożywcze do domów. Firma Collect&Go sporządziła mapę adresów 30 klientów na ustalonej trasie furgonetki i zapytała ich, czy życzą sobie dostawę zakupów spożywczych do domów bezzałogowym pojazdem.

Pierwsze trzy dostawy już się odbyły: jak zawsze klienci składali zamówienia za pośrednictwem strony internetowej Collect&Go. Następnie wezwano ich z kodem umożliwiającym wyjęcie zakupów z pojazdu. Mogli również umieścić składane pudełka i puste opakowania z powrotem w samochodzie dostawczym. Colruyt będzie kontynuował testy przez kilka następnych tygodni.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum