Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bać-Pol przejmuje krakowską hurtownię

Bać-Pol planuje kolejną akwizycję. Firma zgłosiła zamiar przejęcia hurtowni nabiałowej Serpol z Krakowa. Sprawę bada obecnie UOKiK - dowiedział się portal dlahandlu.pl. Serpol jest również założycielem sieci sklepów Kefirek, która posiada około 100 sklepów.
Reklama

Firma Serpol powstała w 1991 roku jako niewielka hurtownia nabiałowa w Krakowie. Dzięki sprawnie działającej dystrybucji do małych sklepów i większych marketów, skrupulatnie wzmacniała swoją pozycję na rynku krakowskim. Obecnie firma świadczy również usługi logistyczne. Partnerem hurtowni jest sieć sklepów Kefirek, z którą w 2010 r. przeszkoliła pracowników w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE. Prezesem Serpolu jest Mariusz Buchała.

Grupa Kapitałowa Bać-Pol jest aktualnie jednym z największych dystrybutorów w grupie produktów FMCG w Polsce, posiadającym dominującą pozycję w południowo - wschodniej części kraju oraz znaczącą pozycję w obszarach Polski centralnej i zachodniej. W ubiegłym roku firma przejęła m.in. spółkę Hampol oraz PHU Ango. Prezesem firmy jest Leszek Bać.

Jak już pisaliśmy w październiku br., Grupa Kapitałowa Bać-Pol planuje poprzez rozwój organiczny osiągnąć sprzedaż na poziomie 1,85 mld złotych. Jest to około 20 proc. więcej w stosunku do skonsolidowanych przychodów proforma w 2012, które wyniosły 1,5 mld. Firma podała również, że chce pogłębiać swoją obecność na lokalnych rynkach poprzez działania akwizycyjne. Firma przyznała, że prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnymi partnerami na terenie województwa małopolskiego i śląskiego.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum