Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Badanie: 95 proc. Polaków korzysta z toreb wielorazowego użytku

95% ankietowanych korzysta na zakupach z toreb wielorazowego użytku, a 60% konsumentów wybrałoby produkt nieposiadający plastiku – wynika z raportu Listonic pt. „Trendy zakupowe 2020”. W dobie pandemii większą uwagę przykładamy do planowania list zakupów, dzięki którym ograniczamy marnowanie żywności.
Reklama

49% konsumentów wybiera żywność ekologiczną, jeśli jest ona dostępna w sklepie, w którym akurat robią zakupy – wynika z raportu Listonic pt. „Trendy zakupowe 2020”.

- Listy zakupowe to łatwy sposób, aby podczas wyjścia na zakupy kupić tylko potrzebne produkty, a tym samym nie marnować żywności– mówi Emil Krzemiński, B2B Sales & Marketing Team Manager w Listonic.

Według badania przeprowadzonego na użytkownikach MOJA GAZETKA wynika, że Polacy są coraz bardziej świadomi problemów związanych z ekologią. Konsumenci coraz bardziej przywiązują wagę do recyklingu, zwracają uwagę na brak opakowań zwrotnych czy małą ilość automatów do zwrotu butelek. 52,1 proc. badanych owoce, warzywa i jajka częściej kupuje na bazarze lub w warzywniaku niż w supermarkecie.” 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum