Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Badanie: Na każdy kilogram kupowanego przez klientów Tesco łososia przypada 60 kilogramów karpia

Choć Polacy coraz chętniej sięgają po nowe smaki, Boże Narodzenie wydaje się być „odporne” na kulinarne nowości. Tuż przed Świętami Tesco zapytało swoich klientów, jakie produkty znajdą się na ich tegorocznym wigilijnym stole. Wyniki badania nie były zaskoczeniem. Królują barszcz czerwony z uszkami (78,2 proc. wskazań), pierogi z kapustą i grzybami (77,7 proc.) oraz karp (71,4 proc.). I właśnie karp jest najlepszym przykładem naszego podejścia do Świąt. Tuż przed Świętami, na każdy kilogram kupowanego przez klientów Tesco łososia, przypada... 60 kilogramów karpia
Reklama

Nie gaśnie także świąteczna tradycja obdarowywania się słodyczami - jak pokazują analizy Tesco, listopad i grudzień nierzadko odpowiedzialne są za ok. 30 proc. całorocznej sprzedaży słodyczy.

Pojawiają się jednak pierwsze jaskółki zmian. Zostańmy przy rybach, tak popularnych w ostatnich dniach grudnia: Tesco przed Świętami codziennie sprzedaje kilkadziesiąt kilogramów okonia nilowego czy innych gatunków ryb, jeszcze kilka lat temu traktowanych jako egzotyczne. Przed Świętami o 15 proc. rośnie sprzedaż produktów do sushi i gotowych zestawów japońskiego przysmaku.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum