Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Badanie: Polacy na prezent komunijny chcą wydać średnio 660 zł

Średnio ponad 660 zł chcą w tym roku Polacy przeznaczyć na prezent komunijny - wynika z badania Smartscope, zrealizowanego na zlecenie RTV EURO AGD. Wciąż najpopularniejszymi prezentami są pamiątki religijne, które zamierza kupić aż 27 proc. badanych, lub rower (23 proc.). Znaczny odsetek osób planuje również kupno tabletu lub zegarka (po 13 proc.).
Reklama

Co czwarty badany uznaje, że najwygodniejszym rozwiązaniem jest wręczenie gotówki, aby dziecko mogło samo wybrać, co zamierza kupić.

– Wiele osób ma wątpliwości, jaki prezent na komunię jest stosowny i atrakcyjny dla dziecka. A z drugiej strony trendy zmieniają się tak szybko, że trudno nadążyć za potrzebami młodych ludzi – mówi Grzegorz Wachowicz, dyrektor ds. handlu i marketingu w RTV EURO AGD.

Nieodmiennie wysoko na liście dziecięcych pragnień są urządzenia mikromobilne, nic dziwnego zatem, że według badania Smartscope aż 7 proc. badanych zamierza kupić hulajnogi lub deskorolki jako prezent komunijny.

– Co roku hulajnogi i deskorolki cieszą się największą popularnością wiosną. Sprzyja temu aura, ale jest to także jeden z atrakcyjniejszych prezentów na komunię – mówi Iwona Pawełek, Menedżer Produktu w RTV EURO AGD. – Oczywiście w ostatnich latach zmieniły się preferencje i poszukiwane są przede wszystkim urządzenia z napędem elektrycznym.

Wciąż wysoko w rankingu popularnych prezentów znajdują się zegarki. Ich zakup planuje aż 13 proc. badanych. Rodzice często decydują się na taki zakup, bo dzięki funkcjom lokalizatora GPS mogą sprawdzić, gdzie znajduje się ich dziecko, a dodatkowo wiele zegarków umożliwia także stały kontakt rodzica z dzieckiem.

Zdecydowana większość osób (94 proc.) zamierza zapłacić za prezenty na komunię z własnych środków, a 5 proc. chce sięgnąć po pożyczkę.

Średnia cena prezentów zależna jest od rodzaju podarunku – najmniej badani planują wydać na pamiątki religijne (ok. 200 zł), a najwięcej na konsole do gier, hulajnogi elektryczne i laptopy (odpowiednio ok. 1100 zł, 1120 zł oraz 1900 zł).

Badanie zostało zrealizowane przez agencję badawczą Smartscope w kwietniu 2019 r. na panelu internetowym na próbie 407 osób, które deklarowały zakup prezentu komunijnego.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum