Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Badanie ZPPHiU: Połowa respondentów za przywróceniem handlowych niedziel

Badanie przeprowadzone przez Kantar TNS na zlecenie członków ZPPHiU pokazuje, że 50 proc. respondentów jest za przywróceniem niedzielnego handlu co najmniej do końca 2020 roku. W grupie osób, które przed epidemią koronawirusa regularnie dokonywały zakupów w centrach handlowych, 66% chce mieć ponownie możliwość robienia zakupów w ostatnim dniu tygodnia.
Reklama

W ciągu ostatnich siedmiu tygodni wśród osób, które przed epidemią przynajmniej raz w tygodniu kupowały w centrach handlowych, nastąpił wzrost poparcia dla przywrócenia handlowych niedziel z 50% aż do 66% (+16 pp.).

- Powrót do niedziel z możliwością dokonywania zakupów pozwoli na szybszą odbudowę gospodarki i stworzy dodatkowe miejsca pracy, a przynajmniej pomoże uchronić te dziś zagrożone. Rozłożenie ruchu klientów na 7 a nie 6 dni w tygodniu wpisywać się tez powinno w rządowy program działań przeciwdziałających rozwoju epidemii -  dodaje zarząd ZPPHiU.

Badanie TNS Kantar zostało przeprowadzone na próbie 800 Polaków w wieku 18+. Wywiady przeprowadzono telefonicznie na platformie KANTAR Kartezjusz w dniach 13-14.05.2020.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum