Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Baltona powiększa stratę

Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" S.A. przekazał do publicznej wiadomości wstępne wyniki finansowe za 2018 rok. Skonsolidowane przychody Grupy wyniosły 482.968 tys. zł wobec 365.225 tys. zł w 2017 roku.
Reklama

Zysk na działalności operacyjnej ukształtował się na poziomie 1.131  tys. zł wobec straty 751 tys. zł w 2017 roku.

Grupa zwiększyła stratę netto: z  2.105 tys. zł w 2017 roku do  4.342 tys. zł w ub.r.

EBIDTA wyniosła w 2018 roku 12.062 tys. zł, a rok wcześniej była to kwota 6.606 tys. zł.

Grupa Kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych, zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Placówki handlowe i gastronomiczne Grupy są zlokalizowane w Polsce, a także w Estonii, Rumunii, Niemczech, Holandii, we Francji i Włoszech oraz na Ukrainie. Grupa Baltona zajmuje się również m. in. zaopatrywaniem placówek dyplomatycznych, a także załóg statków i okrętów cumujących w polskich portach morskich.

W 2012 roku Grupa rozszerzyła swoje portfolio o działalność gastronomiczną. W 2010 r. spółka PHZ Baltona S.A. pozyskała inwestora strategicznego – Flemingo International Limited z siedzibą w Dubaju, który jest międzynarodowym operatorem sklepów wolnocłowych posiadającym ponad 140 sklepów w 32 krajach.  Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. jest spółką publiczną, której akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum