Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Baltona uznaje roszczenia PPL

Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" S.A. zawarł z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze ugodę oraz porozumienie dotyczące zaangażowania zewnętrznego podmiotu, który dokona weryfikacji technicznych aspektów dotychczasowej współpracy oraz procesu adaptacji dla wszystkich zawartych umów najmu.
Reklama

- Nawiązując do raportu z 6 maja 2018 roku w sprawie m.in. zawarcia z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze umów najmu powierzchni na Lotnisku Chopina w Warszawie, jak również nawiązując do informacji nt. faktur za czynsz najmu i not obciążeniowych z tytułu kar za opóźnienia w przeprowadzeniu określonych czynności w procesie adaptacji lokali, zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" S.A. poinformował, że 4 marca br. pomiędzy PPL a spółką zawarto ugodę oraz porozumienie dotyczące zaangażowania zewnętrznego podmiotu, który dokona weryfikacji technicznych aspektów dotychczasowej współpracy oraz procesu adaptacji dla wszystkich zawartych umów najmu, co będzie stanowiło podstawę uzgodnienia właściwego mechanizmu rozliczeń spornych roszczeń czynszowych - czytamy w komunikacie.

- W przypadku uzgodnienia rozliczenia pomiędzy stronami w oparciu o uzyskaną opinię podmiotu zewnętrznego rozliczenie zobowiązań Baltony względem PPL nastąpi w 3 miesięcznych ratach dokonanych w IV kwartale 2019 r. W przypadku gdy do końca sierpnia 2019 r. nie dojdzie do wydania opinii podmiotu zewnętrznego strony podejmą dalsze negocjacje w celu dokonania wzajemnych rozliczeń na podstawie dotychczas dokonanych ustaleń - poinformowała Baltona.

Spółka zdecydowała się uznać roszczenia PPL dotyczące rozliczeń z tytułu obowiązywania 3 umów najmu dla których okresy tymczasowej działalności przypadały na okres od lipca do sierpnia/października 2018 r. Rozliczenia te obejmujące płatności z tytułu opłat/kar związanych z czynszem oraz opóźnieniami w rozpoczęciu działalności dla poszczególnych lokali stanowią zobowiązania Baltony względem PPL w łącznej wysokości ok. 8,5 mln zł netto. Zobowiązania we wskazanej powyżej kwocie spółka zobowiązała się zapłacić w formie miesięcznych płatności w okresie od maja 2020 roku do grudnia 2020 r.

Strony ustaliły także zasady spłat powyższych zobowiązań w przypadku ew. opóźnień względem uzgodnionych pierwotnie terminów. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum