Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Baltona: W sierpniu wartość zapasów wzrosła o ok. 3,1 mln zł mdm

Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego „Baltona” S.A. poinformował, że skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej w sierpniu br. wyniosły 52 918 tys. zł (w tym 44 635 tys. zł z segmentu sklepów detalicznych) i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 14 proc. Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej za okres styczeń-sierpień 2019 roku wyniosły 353 674 tys. zł (286 422 tys. zł z segmentu sklepów detalicznych) i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 13 proc.
Reklama

Na wyniki sprzedaży Grupy Kapitałowej spółki w sierpniu br. miały wpływ w szczególności przejściowe ograniczenia w pełnym zatowarowaniu lokalizacji handlowych, związane głównie ze zmianą modelu logistyki lotniskowej oraz posiadanym poziomem kapitału obrotowego.

Baltona wyjaśnia również, iż zgodnie z szacunkowymi danymi, w sierpniu wartość zapasów wzrosła o ok. 3,1 mln zł w porównaniu do poprzedniego miesiąca, a poziom przeterminowanych zobowiązań handlowych uległ zwiększeniu o ok. 0,9 mln zł względem stanu na koniec lipca 2019 roku.

Grupa Kapitałowa spółki w minionym miesiącu terminowo regulowała zobowiązania odsetkowe, na dzień 31 sierpnia br. spółki z Grupy posiadały niewykorzystane linie kredytowe w łącznej wysokości 0,7 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum