Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Banki dały zielone światło fuzji Karstadt i Kaufhof

Niemieckie sieci domów towarowych Karstadt i Kaufhof w końcu zacieśnią więź. Po miesiącach negocjacji banki dały tej parze błogosławieństwo. Romantycznego miesiąca miodowego jednak nie będzie - po fuzji 5 tys. osób straci pracę.
Reklama

Karstadt i Kaufhof, ostatnie duże sieci domów towarowych w Niemczech, będą działać razem. Fuzja wisiała w powietrzu przez długi czas i prawie zakończyła się fiaskiem, ale banki w końcu wyraziły na nią zgodę - podaje "Süddeutsche Zeitung". Właściciel sieci Karstadt, firma Signa będzie posiadać 50,01 proc. akcji w joint venture. Według wtajemniczonych, umowa zostanie podpisana 15 września br. 

Z 20 tys. dotychczasowych miejsc pracy, po fuzji będzie ich o 5 tys. mniej, a pozostali pracownicy obawiają się gorszych warunków pracy i kolejnych faz restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

"Süddeutschen Zeitung" informuje, że sam Kaufhof znalazł się na skraju bankructwa. Sieć domów towarowych ponosiła coraz większe straty, odkąd została przejęta przez Canadian Hudson's Bay. Niepotwierdzona pogłoska głosi, że banki zażądały, aby całe kierownictwo firmy po fuzji przeszło ze środowiska Karstadt: nowym prezesem będzie Stephan Fanderl, były dyrektor generalny Karstadt, który jest obecnie aktywny w macierzystej firmie Signa. Dyrektor finansowy Miguel Müllenbach ma również zapewnione stanowisko.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum