Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Belgia: Dzięki Holendrom obroty sklepów na północy kraju wzrosły o 100 mln euro

Masowa obecność Holendrów w belgijskich sklepach w ostatnich tygodniach zaowocowała dodatkowymi 100 mln euro obrotów i 20 mln euro dochodów z podatku VAT - informuje dziennik “De Standaard”.
Reklama

Holendrzy, którzy licznie odwiedzają sklepy w północnej Belgii ze względu na twardy lockdown u siebie w kraju, zostawiają u południowego sąsiada dziesiątki milionów euro.

Jak informuje dziennik "De Standaard" przyniosło to sklepom i branży gastronomicznej we Flandrii wzrost obrotów o 10-20 procent.

"Obrót w naszym sklepie w ciągu ostatnich trzech tygodni był o jedną czwartą wyższy niż w zeszłym roku" - powiedziała gazecie Ilse Cornelissen ze sklepu Graanmarkt 13 w Antwerpii.

Holendrzy wydawali pieniądze głównie na ubrania i buty - wynika z danych federacji handlu detalicznego Comeos. Na mieszkańcach Niderlandów miała skorzystać także branża hotelowa.

"Obłożenie hoteli w Brugii było o ponad 10 proc. wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku" - mówi Sandra Timmerman, prezes Horeca Brugge, cytowana przez "De Standaard".

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum