Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Beyond Meat na granicy bankructwa? Spółka nie generuje gotówki

Beyond Meat to najnowsza firma na liście „akcji zombie” opracowanej przez niezależną firmę badawczą New Constructs – informuje serwis marketwatch.com.
Reklama

Firma badawcza, która wykorzystuje uczenie maszynowe i przetwarzanie języka naturalnego do analizowania dokumentacji korporacyjnej i modelowania zysków ekonomicznych, ostrzega przed wysokim ryzykiem, że wartość Beyond Meat Inc. Spadnie do 0 USD za akcję.

Beyond Meat musi radykalnie obniżyć koszty

- Beyond Meat musi radykalnie obniżyć koszty i zmniejszyć wydawanie gotówki, w przeciwnym razie zbankrutuje – napisał dyrektor generalny New Constructs, David Trainer, w notatce opublikowanej we wtorek.

Akcje Beyond Meat spadły o 47,8% w 2022 r. i 72,2% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w porównaniu do spadków odpowiednio o 13,2% i 6,4% dla indeksu S&P 500.

- Beyond Meat nie wygenerował żadnych dodatnich przepływów pieniężnych od czasu wejścia na giełdę w 2019 roku – napisał David Trainer dodając, że od 2018 roku firma wydała 1 miliard dolarów w tzw. free cash flow.

Beyond Meat - akcje spółki mają m.in. Bill Gates i Leonardo DiCaprio

Przypomnijmy, Beyond Meat to producent roślinnych zamienników mięsa. Akcje spółki mają Bill Gates, Leonardo DiCaprio i międzynarodowy koncern Tyson Foods. Spółka pracuje nad zmianą trendu konsumpcji mięsa, które spożywamy, zastępując białko zwierzęce białkami pochodzenia roślinnego.

Rok temu firma informowała, że w drugim kwartale 2021 sprzedaż substytutów mięsa w restauracjach i innych punktach gastronomicznych w końcu ponownie wzrosła. W rezultacie przychody spółki wzrosły o 31,8 procent do 149 milionów dolarów, w okresie do 3 maja, co było wynikiem lepszym niż oczekiwano. Jednak strata firmy również przewyższyła oczekiwania.

Beyond Meat informował, że współpracuje z takimi markami jak: McDonald's, Pizza Hut, PepsiCo.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum