Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

BGŻ BNP Paribas inwestuje w logistykę dla produktów akcyzowych

XBS Logistics, którego udziałowcem jest Bank BGŻ BNP Paribas SA, nabyła akcje firmy Pro-Log SA, firmy specjalizującej się w zaawansowanych usługach logistycznych dla produktów akcyzowych.
Reklama

W ramach swojej działalności Capital Development Bank BGŻ BNP Paribas wspiera XBS Logistics w finansowaniu zakupu akcji Pro-Logu poprzez podwyższenia kapitału w XBS Logistics. Dotychczasowi akcjonariusze XBS nadal zachowują większościową kontrolę nad Grupą. 

Głównym celem działalności Capital Development w Polsce jest wzrost średniej kapitalizacji poprzez wdrożenie sprawdzonego modelu biznesowego. Model polega na przejęciu udziałów mniejszościowych w kapitale własnym w celu zwiększenia dalszego rozwoju firmy. BNP Paribas zakłada, aby nie ingerować w zarządzanie operacyjne, ale raczej pomóc akcjonariuszom zarządzać kluczowymi etapami rozwoju ich firmy. BNP Paribas Capital inwestuje w rozwój obu firm przemysłowych i usługowych, podczas gdy strategia polega na przejęciu tylko mniejszościowych udziałów, czyli poniżej 33%, podczas gdy założyciele / menedżerowie powinni być bardzo zainteresowani rozwojem firmy, najlepiej angażując własne środki finansowe.

Prolog jest firmą wyspecjalizowaną w kompleksowej obsłudze logistycznej podmiotów gospodarczych zgodnie z najwyższymi standardami obowiązującymi w Europie.
Na polskim rynku usług logistycznych firma obecna jest od 1997 roku. 14 grudnia 2012 spółka zadebiutowała na rynku NEWCONNECT warszawskiej GPW.
Swoim partnerom oferuje kompleksową obsługę logistyczną łańcucha dostaw, na którą składają się magazynowanie i obsługa logistyczna. Spółka specjalizuje się w obsłudze logistycznej towarów akcyzowych takich jaki wyroby spirytusowe czy wina. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu składów podatkowych i magazynów zarejestrowanych handlowców.
Prolog posiada dwa magazyny wysokiego składu zlokalizowane w Pruszkowie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum