Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Białoruskie firmy łatwiej przeniosą się do Polski

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców poinformował, że uruchomił Białoruskie Centrum Biznesu. Centrum ma zapewnić kompleksową pomoc organizacyjną, prawną i doradczą dla białoruskich firm, które chcą przenieść się do Polski.
Reklama

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zauważył, że w wyniku geopolitycznego i biznesowego ryzyka, wielu białoruskich założycieli start-upów oraz prezesów i udziałowców, podjęło decyzję o otwarciu nowych podmiotów prawnych za granicą i przeniesieniu tam pracowników.

Jak podkreślono, Polska oferuje konkurencyjny poziom opodatkowania, kosztów pracy, gotową infrastrukturę, a także przewidywalne środowisko biznesowe i ustawodawstwo. Zwrócono też uwagę, że dodatkowym atutem Polski jest duża społeczność białoruska.

"Białoruskie Centrum Biznesu ZPP jest gotowe pomóc białoruskim firmom w sprawach dotyczących podatków, aspektów prawnych, wynajmu biur, rynku pracy i innych ważnych kwestii w procesie relokacji" - poinformowano.

Organizacja wyjaśniła, że w uruchomionym Centrum białoruskie firmy będą mogły: otrzymać wsparcie doradcze w zakresie polskiego rynku i otoczenia biznesowego (podatków, kosztów biurowych, kosztów pracy, pozyskania kapitału itp.); uzyskać porady prawne na etapach zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej; otrzymać wsparcie w kontaktach z urzędami; otrzymać wsparcie mentorskie od polskich ekspertów; uczestniczyć w licznych warsztatach, webinariach i szkoleniach z zakresu aspektów prawnych, księgowości, marketingu, komunikacji, pozyskiwania klientów, finansowania itp.

ZPP zapewnił, że wszystkie wymienione usługi będą świadczone bezpłatnie.

Organizacja zrzeszająca przedsiębiorców dodała, że Białoruskie Centrum Biznesu posiada własną przestrzeń biurową w Warszawie, w której rozpoczynające działalność w Polsce firmy białoruskie będą mogły bezpłatnie korzystać od sierpnia.

W październiku 2020 roku ZPP zorganizował Punkt Kontaktowy dla Inwestorów z Białorusi.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum