Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka generuje 72,2 proc. EBITD-y Jeronimo Martins. Rośnie sprzedaż produktów świeżych w sieci

Firma Jerónimo Martins w 2012 r. wzmocniła swoją konkurencyjność na wszystkich rynkach, na których jest obecna. Skonsolidowana sprzedaż firmy wzrosła o 10,5 proc. do 10,9 mld euro (+11,5 proc. przy stałym kursie). Skonsolidowany zysk netto to 360 milionów euro, co stanowi wzrost o 5,9 proc. Rada nadzorcza spółki zaproponowała wypłacenie dywidendy w wysokości 0,295 euro brutto za akcję, czyli o 7,3 proc. więcej niż rok wcześniej.
Reklama

Jak informuje koncern sieć w Polsce zwiększyła dystans do konkurentów i udziały rynkowe. Spółce udało się osiągnąć wszystkie plany rozwoju, w tym przekształcenie 1700 sklepów zgodnie z założeniami nowego layoutu. Dla sieci Biedronka głównym celem rozwoju jest ekspansja oraz wzrost powyżej rynku, dla sieci Pingo Doce - poprawa rentowności i wzmacnianie polityki cenowej.

- W kontekście słabnącej konsumpcji w Portugalii oraz spowolnienia wzrostu gospodarczego w Polsce, Grupa wyprzedza rynek i wzmocnia swoją pozycję - komentują przedstawiciele spółki.

W ramach strategii, Biedronka dostosowuje się do wymagań konsumentów i stawia na sprzedaż produktów swieżych. - Postanowiliśmy zwiększyć obecność Biedronki w większych miastach, gdzie siła nabywcza klientów jest większa, koszyk zakupowy bardziej zróżnicowany, obejmujący więcej produktów świeżych - czytamy w komunikacie. Sprzedaż produktów świeżych w Biedroce wzrosła z 14,8 proc. w 2011 do 16,3 proc. w 2012 roku.

W całym 2012 r. sieć otworzyła 263 nowych sklepów  i zakończył rok z liczbą 2.125 placówek. Biedronka osiągnęła sprzedaż w wysokości  6,7 mld euro, co stanowi wzrost o 17,9 proc. w złotych (+16.3 proc. w euro). Sieć Biedonka generuje 72,2 proc. EBITDA całej Grupy.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum