Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka i Carrefour wycofały magazyn "Zdrowie bez leków"

Właściciele sieci sklepów Biedronka i Carrefour wycofali ze sprzedaży miesięcznik "Zdrowie bez leków" (Mediacom Press) poświęcony alternatywnym metodom leczenia - podał press.pl
Reklama

Decyzja Biedronki jest związana z interwencją dziennikarzy serwisu medycznego Cowzdrowiu.pl. Jak informuje biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, Biedronka wycofała tytuł ze sprzedaży po zweryfikowaniu publikowanych w nim treści. Sieć Carrefour w ubiegłym tygodniu podjęła decyzję o wycofaniu miesięcznika ze sprzedaży.

Na łamach "Zdrowia bez leków" publikuje m.in. Jerzy Zięba - krytykowany przez środowisko naukowe propagator teorii niezgodnych z wiedzą medyczną, i Hubert Czerniak - lekarz, któremu w 2019 roku Sąd Lekarski zawiesił prawo wykonywania zawodu za szerzenie postaw antyzdrowotnych (kwestionował konieczność szczepień).

Prasę do sklepów Biedronki dostarcza Ruch, który zgodnie z zapisami Prawa prasowego nie może ograniczać ani utrudniać nabywania przyjętych do kolportażu dzienników, czasopism lub innych publikacji prasowych z powodu ich treści czy linii programowej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum