Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka najemcą Galerii Goplana w Lesznie Jej budowa miała ruszyć w 2011 roku

Firma MGC Inwest podpisała z miejskim urzędem porozumienie w sprawie budowy Galerii Goplana w Lesznie. Realizacja inwestycji ma wystartować w marcu lub kwietniu 2014 roku. Głównym najemcą obiektu będzie Biedronka. Budowa Galerii miała wystartować już w 2011 roku, ale ze względu na problemy z uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego będzie to możliwe dopiero w 2014 roku
Reklama
W tym momencie inwestor oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę. Ma je otrzymać na początku roku. Planowana data zakończenia inwestycji to IV kwartał 2015 roku.

Nowa galeria powstanie w miejscu dawnej fabryki słodyczy Goplana. Koszt inwestycji szacowany jest na około 200 milionów złotych. Obejmuje on zarówno sam gmach galerii - sześć kondygnacji, z których trzy zajęte będą przez sklepy i usługi, a trzy przez parking - jak i przebudowę dróg wokół niego. MGC na swój koszt przebuduje część ul. Dąbrowskiego. Zmieni się też wygląd poprzecznych uliczek Wróblewskiego i Krótkiej - część tej ostatniej stanie się pasażem przechodzącym przez galerię.

Obiekt będzie składał się z trzech połączonych budynków. Oprócz 22,5 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowych powstanie takżę 630 miejsc parkingowych. W tym momencie do grona najemców należa takie firmy, jak Biedronka, Empik, Avans, H&M, CCC oraz Deichmann. W obiekcie pięciosalowe kino uruchomi Multikino.

Firma MGC jest także inwestorem Cuprum Areny, Galerii Korona a także Galerii Warmińskiej. Należy ona do Dariusza Miłka, prezesa spółki CCC SA.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum