Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka partnerem aplikacji Sorteusz

Biedronka w 2022 roku ograniczyła ilość plastiku pierwotnego w opakowaniach marek własnych wprowadzanych do obrotu niemal 3-krotnie rdr., zmieniając przy tym ponad 150 opakowań produktów marek własnych. Oznacza to mniej o 1290 ton pierwotnego plastiku niż w 2021 roku. Składa się na to wyeliminowanie 650 ton tworzywa sztucznego w zupełności, a także użycie 640 ton plastiku pochodzącego z ponownego przetworzenia zamiast pierwotnego.
Reklama

 

Nowe opakowania i szkolenia z ekoprojektowania

Sieć modyfikuje materiały opakowań, ale także współpracuje i szkoli dostawców z zasad ekoprojektowania. Sieć prowadzi webinary dotyczące polityki opakowaniowej sieci i opracowała poświęcony temu zagadnieniu podręcznik. W tegorocznym wydarzeniu, w kwietniu 2023 roku udział w szkoleniach wzięło ponad 1000 przedstawicieli firm, które współpracują z Biedronką.

Od 2020 roku sieć umieszcza piktogramy na produktach marek własnych, które wskazują konkretnie do pojemnika z jaką frakcją na odpady wyrzucić zużyte opakowanie, ale także wspiera rozwój nowoczesnych technologii, które pomagają klientom w dbaniu o środowisko.

Aplikacja Sorteusz z Google Play i AppStore

Sieć Biedronka jest jednym z partnerów i inicjatorów aplikacji Sorteusz. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play lub AppStore. To aplikacja, która ułatwia skuteczne segregowanie odpadów. Symbolizuje ją kameleon, który wspiera w tym klientów. Po zeskanowaniu kodu kreskowego z produktu lub ręcznym wpisaniu frazy, Sorteusz wraca z informacją, co z danym odpadem lub opakowaniem należy zrobić.

Oprócz tej głównej funkcjonalności można w niej znaleźć także kalendarz, w którym aplikacja przypomni o dacie odbioru konkretnej frakcji odpadów, adresy najbliższych PSZOKów, czy materiały edukacyjne wyjaśniające popularne wciąż błędy w postępowaniu z odpadami.

W uznaniu podejmowanych działań sieć Biedronka, otrzymała główną nagrodę Lidera Gospodarki Obiegu Zamkniętego w kategorii Promocja GOZ za działania na rzecz ekoprojektowania opakowań oraz działania edukacyjne skierowane do dostawców. Gala wręczenia nagród VI edycji Stena Circular Economy Award odbyła się podczas Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2023.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Gazetki promocyjne - Biedronka