Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka pozwana na ponad 40 mln zł. Chodzi o faktury za prąd

Spółka zależna Polenergii wniosła do sądu pozew przeciwko właścicielowi sieci Biedronka i Hebe. Jeronimo Martins Polska ma zapłacić 40,8 milionów złotych za dostarczony prąd.
Reklama

- Zarząd spółki pod firmą Polenergia S.A., w nawiązaniu do raportu z 15 czerwca 2022 roku, informuje, że w dniu 1 grudnia 2022 roku spółka zależna  – Polenergia Obrót wniosła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Jeronimo Martins Polska S.A.o zapłatę kwoty 40.853.352,00 złotych wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie w transakcjach handlowych liczonymi od dnia wniesienia powództwa do dnia zapłaty - czytamy w komunikacie spółki.

Spór sądowy o faktury za prąd dostarczany do sklepów i magazynów Biedronki

Pozew dotyczy roszczeń z umów sprzedaży energii elektrycznej z 23 września 2021 roku dotyczących dostaw przez Polenergia Obrót energii elektrycznej do wskazanych w umowach obiektów handlowych i centrów logistycznych JMP.

Biedronka na ławie oskarżonych?

Kwota dochodzona pozwem stanowi sumę wierzytelności POLO (Polenergia Obrót) z tytułu nieopłaconych w części faktur VAT z tytułu sprzedaży energii elektrycznej w okresie od 1 maja 2022 roku do 31 maja 2022 roku (39.528.578,00 złotych) oraz wierzytelności z tytułu odsetek za opóźnienie w transakcjach handlowych liczonych od tej kwoty za okres od dnia 2 lipca 2022 roku do dnia poprzedzającego wniesienie pozwu (1.324.774,00 złotych).

Spór Biedronki ze spółką dostarczającą energię znajdzie finał w sądzie

Jak informuje spółka, pozew został złożony w związku z uznaniem za bezzasadne oświadczenia JMP o potrąceniu kwot objętych wezwaniem do zapłaty.

 

 

Przypomnijmy, w połowie czerwca pisaliśmy, że Jeronimo Martins Polska wezwało spółkę zależną Polenergii, Polenergia Obrót, do zapłaty 39,5 mln zł w terminie siedmiu dni. Wezwanie dotyczy umów na dostawy energii elektrycznej - podała Polenergia. Spółka uważała, że roszczenia są bezzasadne.

Wezwanie oparte jest na dwóch, analogicznych co do treści, umowach sprzedaży energii elektrycznej z dnia 23 września 2021 roku, dotyczących dostaw przez Polenergia Obrót energii elektrycznej do wskazanych w umowach obiektów handlowych JMP. Umowy zostały wypowiedziane przez Polenergia Obrót i ulegną rozwiązaniu z dniem 30 czerwca 2022 roku" - napisano wtedy w komunikacie.

Polenergia jest największą polską prywatną grupa energetyczną. 

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki - największej sieci detalicznej w Polsce, mającej ok. 3,5 tys. sklepów zlokalizowanych w ponad 1100 miejscowościach, która jest obecna na polskim rynku od 27 lat.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum