Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka pozwana za naruszenie dóbr osobistych prawie 20 lat temu

Byli pracownicy sklepów Biedronka domagają się od dyskontu wielotysięcznych odszkodowań za złe warunki pracy. Chcą także publicznych przeprosin. Proces w tej sprawie będzie się toczył w elbląskim sądzie i rozpocznie się 5 marca - informuje dziennikelbląski.pl.


Reklama

Na wytoczenie pozwu przeciwko Biedronce zdecydowało się ośmiu byłych pracowników sieci. Domagają się zadośćuczynienia za naruszanie praw pracowniczych, jakie miały miejsce w sklepach. Pracownicy twierdzą, że chodzi o naruszanie zasad BHP, liczne nadgodziny oraz ciężką, fizyczną pracę. Pełnomocnik powodów zaznacza, że sklep przez bardzo długo czas nie miał na stanie wózków widłowych.

Kwoty, jakich się domagają, wahają się między 11 a 48 tysięcy złotych. Ponadto chcą, aby na stronie internetowej sklepu znalazło się oświadczenie, w którym sieć przeprasza za swoje zachowanie wobec nich.

Sprawa obecnych skarżących nie jest nowa, bo pochodzi mniej więcej z tego samego okresu, co głośna sprawa pasłęczanki, zatrudnionej w Biedronce w latach 1997-2002.

Przeczytaj cały tekst na dziennikelblaski.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum