Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka sponsorem wydarzenia sportowego

Ponad 600 dzieci z domów dziecka z Polski i Ukrainy wybiegło w niedzielę na murawę stadionu Hutnik Aktywna Warszawa, by cieszyć się grą w piłkę nożną i rywalizować w duchu fair play. Obok XIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka, odbyły się również Mistrzostwa Ukrainy, które ze względu na trwającą wojnę zostały rozegrane w Polsce. Głównym sponsorem imprezy jest Biedronka.
Reklama

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to największa w Polsce cykliczna impreza sportowa dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Podczas tegorocznej edycji zostały rozegrane również Mistrzostwa Ukrainy.

 Zawody przebiegły w przyjaznej i radosnej atmosferze, jednak w przemowach gości specjalnych nie zabrakło odniesień do wojny w Ukrainie.

 - Chciałbym dzisiaj podziękować wszystkim Polakom, że okazujecie nam mocne wsparcie w tych trudnych czasach, które przechodzi mój kraj. Chciałbym życzyć wszystkim polskim dzieciom spokojnego nieba, a ukraińskim dzieciom, które teraz przebywają na terenie Polski, żeby mogły wkrótce wrócić do swojego domu i zastały tam pokój. Dzisiaj są tu z nami także dwie drużyny, które przyjechały z Ukrainy specjalnie na ten turniej i jutro wracają do kraju. Proszę przekażcie w domu, jak gościnna była Polska, jak było tu fajnie, spokojnie i radośnie. Chwała Ukrainie, niech żyje Polska - powiedział Maksym Muzyczko, I Sekretarz Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej

Na stadionie pojawił się selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz, przygotowujący kadrę na środowy mecz Ligi Narodów, w którym Polska zmierzy się z reprezentacją Belgii.

 - Są zwycięzcy, są też pokonani, ale przede wszystkim jest uśmiech na twarzy i z tego się bardzo cieszymy w tym bardzo trudnym momencie, który dzisiaj przeżywają nasi bracia z Ukrainy - dodał Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej.

 


 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum