Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka wycofuje partię mielonki tyrolskiej przez bakterię

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sklepów sieci Biedronka partii mielonki tyrolskiej marki Kraina Wędlin w której wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej tymi bakteriami może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.
Reklama

 

Wycofanie dotyczy jednej partii.

Produkt: Mielonka tyrolska, Kraina Wędlin, 270 g;
Numer partii: 02035S;
Termin przydatności do spożycia: 11.08.2020 i 12.08.2020;
Producent: "SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Sokołowie Podlaskim, Aleja 550-lecia 1, 08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14290201;
Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-410 Kostrzyn.

"W dniu 30.07.2020 r. po otrzymaniu badań mikrobiologicznych producent zgodnie z obowiązującą procedurą podjął decyzję o wycofaniu produktu z rynku. W związku z tym podjął działania mające na celu identyfikację partii oraz ustalił kierunki sprzedaży przebadanej partii produktu. Niezwłocznie po przeprowadzeniu identyfikacji, informacja została przekazana odbiorcy - Jeronimo Martins Polska, który natychmiast wszczął procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu" - czytamy w komunikacie GIS-u.

Wyniki badań produktów z innych partii przeprowadzonych w 2020 r. przez firmę Sokołów oraz zleconych do zewnętrznego niezależnego laboratorium przez Jeronimo Martins Polska nie wykazały obecności Listeria monocytogenes w żadnej z kontrolowanych innych partii mielonki tyrolskiej 270 g Kraina Wędlin.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokołowie Podlaskim w dniu 31.07.2020 r. wydał decyzję administracyjną nakazującą producentowi wycofanie z rynku i zniszczenie kwestionowanego produktu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum