Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka: Wzrost obrotów o 9,5 proc. przyniósł awans w rankingu największych firm

Firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, po raz kolejny znalazła się w pierwszej dziesiątce największych firm Europy Środkowo-Wschodniej rankingu TOP 500 CEE, przygotowanego przez grupę Coface. Dzięki obrotom, które wyniosły w 2014 r. 8,4 mld euro (ponad 35 mld zł), JMP zajęło 4. miejsce w rankingu, awansując o jedną pozycję w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia. Wśród polskich firm, uwzględnionych
w zestawieniu, zajęło drugie miejsce.
Reklama

- 2014 r. był szczególnym rokiem zważywszy na trudne otoczenie makroekonomiczne, deflację cen żywności połączoną ze wzrostem kosztów i bardzo dynamicznie rozwijającą się konkurencją. Pomimo tych wyzwań Jeronimo Martins Polska zdołało pozostać na ścieżce zrównoważonego wzrostu i rozwoju, otwierając 211 nowych sklepów oraz trzy centra dystrybucyjne – w Modlnicy koło Krakowa,
w Pruszkowie oraz w Sosnowcu, mając na koniec roku 2 587 sklepów zaopatrywanych przez 15 centrów dystrybucyjnych w całej Polsce. Sieć Biedronka zanotowała w ciągu roku 1,25 miliarda wizyt klientów, a jej obroty wzrosły o 9,5 proc., przekraczając wartość 35 miliardów złotych – skomentował ubiegły rok Pedro Pereira da Silva, Chief Operations Officer (COO) Grupy Jerónimo Martins oraz Country Manager na Polskę.

 Tegoroczne zestawienie TOP 500 CEE jest dziesiątą edycją rankingu prezentującego 500 przedsiębiorstw regionu Europy Środkowo-Wschodniej, które w ubiegłym roku osiągnęły najwyższe obroty. Grupa Coface uwzględniła w zestawieniu firmy z 12 krajów.

 Ranking ponownie potwierdza silną pozycję Polski w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Na polskie firmy przypadło ok. 40. proc. obrotów przedsiębiorstw z całej listy.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum