Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka zakończyła projekt iKasa. Wprowadzi płatności BLIK?

Sieć sklepów Biedronka wycofała aplikację iKasa służącą do płatności mobilnych za pomocą kodów. Tym samym wielki eksperyment, jakim było wdrożenie autorskiego systemu płatności mobilnych dla jednej sieci sklepów, dobiegł końca - czytam na portalu Bankier.pl.
Reklama

Płatności mobilne w Biedronce pojawiły się w 2013 roku. Zostały oparte o aplikację mobilną iKasa, ale w sklepach można też było płacić kodami z aplikacji PeoPay Banku Pekao. Wdrożenie było ewenementem w skali kraju. .

Biuro prasowe Jeronimo Martins potwierdziło w rozmowie z portalem Bankier.pl, że w Biedronkach nie można już płacić iKasą. Jednocześnie Jeronimo Martins nie wyklucza rozszerzenia akceptacji płatności mobilnych o kolejne funkcje. – W związku z planowanymi zmianami w aplikacji PeoPay, prowadzimy rozmowy z naszym partnerem odnośnie możliwości rozszerzenia usług akceptacji płatności mobilnych o nową funkcjonalność. W tej chwili jest jednak za wcześnie, by deklarować konkretne decyzje w tej sprawie – podaje rzecznik.

Bankier.pl nie wyklucza, że chodzi tu o system płatności mobilnych Blik. We wtorek Bank Pekao – operator płatności PeoPay – poinformował o podpisaniu umowy z Polskim Standardem Płatności. Blik pojawi się w aplikacji mobilnej banku w II kwartale 2018 r.

Więcej na Bankier.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum