Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biedronka o ekspansji: Jesteśmy gotowi chwycić byka za rogi

Luis Araujo w czasie konferencji wynikowej Jeronimo Martins w Lizbonie zapytany o możliwe kierunki ekspansji sieci Biedronka wskazał na Słowację lub Rumunię. Z kolei sieć Hebe zamierza otwierać pierwsze sklepy poza Polską w Czechach i na Słowacji.
Reklama

- Słowacja to kraj sąsiadujący z Polską i mający podobną kulturę zakupową. Wielu Słowaków przekracza granice i przyjeżdża na zakupy do Polski i robi zakupy w Biedronkach, z tego względu bierzemy pod uwagę nasze inwestycje w tym kraju. Nasze zainteresowanie doytczy także Rumunii, ale o tym wspominaliśmy już w poprzednich latach - dodał Luis Araujo.

Araujo zapytany kiedy pojawią się pierwsze sklepy Biedronki na Słowacji odpowiedział, że proces inwestycyjny już został uruchomiony, a pierwsze kroki podjęte, ale procedury trwają, więc na sklepy trzeba będzie poczekać.

- Zawsze mówiliśmy o naszej internacjonalizacji i zwiększeniu skali. a teraz jest ten moment w którym podejmujemy konkrente kroki, aby urzeczywistnić te deklaracje - wskazał Luis Araujo. 

- Jesteśmy gotowi chwycić byka za rogi. Jesteśmy otwarci na nowe szanse, i możliwości rozwijania biznesu w nowych lokalizacjach - powiedział prezes Pedro Soares dos Santos, komentując plany ekspansji Grupy. 

 

 

 

- W Jeronimo Martins jesteśmy fanami inwestycji i bedziemy kontynuować nasze inwestycje na poziomie milionów euro. Będziemy inwestować w produkcję spożywczą i w rodziny, czyli dalej szukać możliwości oferowania produktów w jak najniższych cenach. Aby móc inwestować dziś i w przyszłości zgromadziliśmy finansową poduszkę bezpieczeństwa. Nie wiadomo jak będzie wygladała przyszłość, dlatego, żeby przetrwać i rozwijać się, musimy mieć własne pieniądze. Nie mozemy zależeć od banków, bo widzimy co się stało z Credit Suisse i innymi bankami. Oczywiście chcemy mieć także dostęp do kredytów, bo nasze inwestycje są często ogromne. Z tego względu niestabilna sytuacja na rynku bankowym, nie jest dla nas korzystna - stwierdził prezes Grupy JM.

- Żyjemy w warunkach kryzysu, ale musimy wierzyć w naszą pracę i nasz wpływ na rynek. Najlepsze co możemy robić to dażyć do niskich cen, bo to chroni siłę nabywczą naszych klientów. Z tego względu inflacja jest niebezpieczna bo zmniejsza moc nabywczą. Z tego samego powodu będziemy walczyli z inflacją, chroniąc siłę nabywczą naszych klientów. Inflacja to najwyższy podatek, który obciąża najmniej zamożnych i zmniejsza konkurencyjność firm - stwierdził Soares dos Santos.

- Nie wiem jak będzie wygladała przyszłość. Nie mogę tego przewidzieć. Wiem jednak, że będziemy pracować nad tym, by druga połowa roku, która zapowiada się wymagajaco, była do zniesienia - dodał Pedro Soares dos Santos, prezes Jeronimo Martins.

W 2023 roku Jeronimo Martins zamierza przeznaczyć 1 mld euro na inwestycje, z czego 45 proc. z tej kwoty zostanie przeznaczone na inwestycje w Polsce. - Kwota ta nie obejmuje ewentualnych zakupów spółek - zastrzegł prezes Soares dos Santos.

Od 2022 na Słowacji i w Czechach działa sieć Hebe, prowadząc sprzedaż online.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum