Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biura, mieszkania, hotel i handel na terenie dawnej zajezdni w Piasecznie


Ceetrus Polska na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej w Piasecznie chce zbudować mieszkania, biura i centrum handlowo-rozrywkowo- gastronomiczne. Zakończenie pierwszego etapu budowy inwestor zaplanował na koniec 2023 roku.
Reklama

Inwestycja znajdzie się między ulicami Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską, - Będzie to pierwsza tego typu inwestycja projektowana przez nas i realizowana w Polsce – mówi Jean-Christophe Bonnois, dyrektor ds. rozwoju w firmie Ceetrus Polska.

W ramach planowanej przez Ceetrus inwestycji od strony ulicy Puławskiej powstanie kompleks o funkcjach rozrywkowo-gastronomicznych z kinem, przestrzenią restauracyjną i częścią handlową. Z kolei od strony ulicy Energetycznej zostaną zlokalizowane budynki biurowe oraz hotel. Natomiast wzdłuż ulicy Mleczarskiej powstanie zabudowa mieszkaniowa, gdzie docelowo powstanie około 300 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.
Kompleks biurowców planowanych na osi ulicy Puławskiej, Ceetrus przedstawił Urzędowi Miasta jako optymalną lokalizację dla administracji publicznej, siedzib instytucji i firm oraz inwestycję zapewniającą nowe miejsca pracy.
W planach jest dużo zieleni, parki i ogrody, w tym również na dachach, nowoczesne rozwiązania energetyczne z zakresu zrównoważonego rozwoju, a także ograniczenie ruchu kołowego, miejsca do odpoczynku i spotkań oraz ścieżki edukacyjne.
Całkowita powierzchnia zagospodarowywanej przestrzeni to 11 hektarów, a całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie 71 tys. mkw. W pierwszym etapie budowy zaplanowano stworzenie obiektów o funkcjach rozrywkowych, gastronomicznych i handlowych.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza funkcje, które pojawiają się w pierwszej fazie inwestycji: centrum wielofunkcyjne i biura. Założenie urbanistyczne i zaawansowana koncepcja architektoniczna zyskały już wstępną aprobatę Wydziału Architektury Urzędu Gminy Piaseczno. Obecnie Ceetrus Polska pracuje nad projektem budowlanym.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum