Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Biznes zapłaci mniej za gaz w PGNiG. Obniżka 25 proc.

PGNiG Obrót Detaliczny zwiększa automatyczną obniżkę cen gazu dla klientów biznesowych do 25 proc.
Reklama

Od 1 czerwca 2022 roku PGNiG Obrót Detaliczny wprowadza wyższą niż w kwietniu oraz maju automatyczną obniżkę dla klientów biznesowych. Wyniesie ona 25 proc. i będzie dotyczyła wszystkich odbiorców podlegających rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w Cenniku „Gaz Dla Biznesu nr 9”.

- Mimo wciąż niestabilnej sytuacji na rynku surowcowym, związanej z najwyższą w historii zmiennością cen paliwa gazowego, utrzymującą się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy (m.in. ograniczenia dostaw gazu do Europy przez Gazprom czy agresja Rosji na Ukrainę), PGNiG Obrót Detaliczny podjął decyzję o zwiększeniu poziomu automatycznej obniżki dla klientów biznesowych. Dotyczy ona odbiorców rozliczanych za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w Cenniku „Gaz Dla Biznesu nr 9 - informuje koncern.

Zniżka w PGNiG będzie automatyczna

Należy wskazać, że mechanizm automatycznej obniżki został wprowadzony w połowie stycznia 2022 roku i mimo wybuchu wojny na Ukrainie, wstrzymania przez Gazprom dostaw gazu do Polski oraz odnotowania kolejnych rekordów cen paliwa gazowego na giełdach, nie został on zawieszony ani zlikwidowany.

Obecna wysokość automatycznej obniżki na poziomie 25% została wprowadzona na okres od 1 do 30 czerwca 2022 roku. Skorzystanie z niej nie wymaga podejmowania przez klientów biznesowych żadnych działań, ponieważ zostanie ona automatycznie zastosowana w rozliczeniach.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum