Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bób drogi, ceny truskawek i czereśni spadają

- Już od kilku dni mamy w notowaniach bób. Jest to początek sezonu. Na dzień dzisiejszy cena bobu kształtuje się od 38 do 44 zł za kilogram, przy średniej cenie 40 zł za kilogram. Dziś notujemy spadek ceny o 6,98 proc. Rok temu, w analogicznym czasie nie mieliśmy jeszcze w notowaniach bobu - mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Anna Kaszewiak z Rynku Hurtowego w Broniszach.
Reklama

W ubiegłym roku bób pojawił się na rynku w Broniszach na początku czerwca. Pierwsze partie bobu z krajowych upraw były w cenie od 38 do 42 zł za kilogram.

Ceny truskawek i czereśni 2022

Zapytaliśmy Annę Kaszewiak, ile obecnie kosztują truskawki i czereśnie.

- Truskawki krajowe są w cenie od 11 do 17 zł za kilogram, przy średniej cenie 15 zł za kilogram (dzisiaj spadek ceny o 6,25%). Natomiast nie ma jeszcze krajowej czereśni, dostępna jest tylko z importu (Hiszpania).
W ubiegłym roku o tej porze roku cena kilograma truskawek krajowych kształtowała się na poziomie od 10 do 17 zł (przeciętna cena kilograma wynosiła 15 złotych), a więc podobny pułap cenowy. Na ceny owoców i warzyw ma wpływ wiele czynników między innymi warunki pogodowe panujące w okresie całej wegetacji, środki do produkcji (nawozy, środki ochrony roślin), transport - mówi nam ekspertka.

Pod Halą Mirowską truskawski można już kupić za 6 do 9 zł za kilogram.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum