BOIG: 2014 rok pod znakiem likwidacji starszych obiektów handlowych

- W ciągu najbliższych kilku miesięcy spodziewamy się dalszej kontynuacji tempa wzrostu gospodarczego, co będzie wiązało się m.in. z poprawą nastrojów konsumenckich. Uważam, że dynamika wzrostu konsumpcji pozostanie na podobnym co obecnie poziomie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że w II połowie roku będziemy mogli zaobserwować znaczne ożywienie w branży handlowej - skomentował Cieślak.
Nieuchronnie przemija czas, w którym to starsze obiekty handlowe mają szansę na odświeżenie swojego wizerunku i przygotowanie oferty najemców dostosowanej do potrzeb rynku. Według Cieślaka już w tym roku rozpocznie się stopniowe zamykanie obiektów handlowych.
- Obecny rok będzie wiązać się także z poważnymi zmianami na rynku centrów handlowych. Wraz ze wzrostem ich liczby nastąpi pogarszanie się wyników obiektów starszych i słabiej odpowiadających obecnym potrzebom rynku. Moim zdaniem od połowy roku rozpocznie się stopniowe zamykanie źle funkcjonujących obiektów handlowych - tłumaczy prezes BOIG.
Jednocześnie pod coraz większą presją znajdą się deweloperzy nowych projektów. - Ożywienie na rynku handlowym oraz znaczący wzrost konkurencji wśród działających centrów handlowych wymusi na deweloperach odpowiedzialne, racjonalne podejście do kolejnych inwestycji. Inwestorzy skupią się na realizacji dobrze przemyślanych, dopasowanych do lokalizacji obiektów - dodał Wojciech Cieślak