Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bojkot Auchan: Ekipa wycofuje swoje produkty ze sklepów sieci

Produkty sygnowane marką Ekipa mają zostać wycofane z francuskiej sieci Auchan. Detalista nadal prowadzi działalność w Rosji.
Reklama

Zarząd Ekipa Holding podaje, że spółka wystąpiła "do wszystkich partnerów produkujących i dystrybuujących towary sygnowane marką Ekipa o niezwłoczne wycofanie ich z placówek grupy Auchan". Ostateczna decyzja o wycofaniu produktów z półek Auchan "pozostaje w gestii partnerów i nie może być jednostronnie wymuszone przez spółkę". "Oczekujemy jednak kategorycznie, że zgodnie z naszą wolą produkty te nie będą dostępne w tej sieci" - czytamy w oświadczeniu właścicieli marki Ekipa.

"Rosyjska agresja na niepodległą Ukrainę stoi w sprzeczności z wartościami wyznawanymi przez nas i podzielanymi przez wszystkich ludzi dobrej woli. W tej sytuacji chcemy wykorzystać wpływ, który posiadamy aby wzmocnić presję na grupę Auchan w celu wstrzymania jej działalności w kraju będącym agresorem, mając nadzieję że może się to przyczynić do przyspieszenia zakończenia wojny w Ukrainie" - napisał zarząd firmy.

Auchan działa na rynku rosyjskim od 2002 roku. Jest to trzeci co do wielkości rynek firmy, po Francji i Chinach. Przychody firmy w Rosji w 2014 roku sięgnęły 5 miliardów dolarów, co dało sieci trzecią pozycję za lokalnymi detalistami X5 Retail Group i Magnit. Obecnie francuska grupa ma w Rosji 231 sklepów, generujących obroty rzędu 3,2 mld euro.

Oświadczenie Auchan: „Nie jesteśmy w stanie wojny z narodem rosyjskim”

Przypomnijmy, w oświadczeniu na swojej stronie internetowej detalista napisał, że pozostaje lojalny wobec „populacji, która nie ponosi osobistej odpowiedzialności za wywołanie tej wojny. Porzucenie naszych pracowników, ich rodzin i naszych klientów nie jest naszym wyborem. Jak przypomniał nam prezydent Francji Emmanuel Macron, „nie jesteśmy w stanie wojny z narodem rosyjskim”.

Koncern dodał również, że zamknięcie jego działalności w Rosji byłoby „zamierzonym bankructwem”, prowadzącym do wywłaszczenia jego przedsiębiorstwa „co wzmocniłoby rosyjski ekosystem gospodarczy i finansowy”.

Ekipa pomaga Ukraińcom

W tej chwili granicę polsko – ukraińską przekroczyło już ponad 2,4 mln ludzi, w przeważającej części kobiety i dzieci.

To właśnie na nich członkowie EKIPY chcą skupić swoje działania poprzez akcję „Dom dla Ukrainy”. EKIPA dołącza ze swoją zbiórką, do zbiórek finansowych prowadzanych przez organizacje biznesowe razem z portalem Siepomaga.pl. Łącznie udało się zebrać już ponad 50 mln zł.

- W tej chwili na portalu zrzutka.pl zebraliśmy ok 400 tys zł ale jak wiemy potrzeby są ogromne. Dlatego starujemy z szeregiem akcji influencerskich, dzięki którym aktywne będziemy pozyskiwać dodatkowe pieniądze na wsparcie najmłodszych obywateli Ukrainy. W ramach naszej akcji „Dom dla Ukrainy”  środki będą trafiały do podopiecznych Stowarzyszenia SIEMACHAa, które razem z Rafałem Sonikiem prowadzi zakrojone na szeroką skalę działania pomocowe - mówi Łukasz Wojtyca, jeden
z założycieli EKIPY.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum