Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bojkot Tesco nagonką na całą branżę?

Protestuję przeciwko nonszalancji, której dopuścił się wobec polskich pracowników brytyjski premier. Jednakże równie mocno, a nawet mocniej, protestuję przeciwko "bojkotowemu" sposobowi postrzegania zjawisk na styku gospodarki i polityki - pisze na swoim blogu w serwisie portalspozywczy.pl Andrzej Faliński, dyrektor Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
Reklama
Andrzej Faliński zwraca uwagę na dwie wypowiedzi polityczne, które muszą w środowiskach gospodarczych budzić niepokój. - Otóż z jednej strony premier Wielkiej Brytanii podważył zasadność wypłacania zasiłków rodzinnych Polakom, których dzieci pozostają w Polsce, z drugiej zaś odezwał się przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL wzywający do represaliów w postaci bojkotu konsumenckiego sieci brytyjskiej od niemal 20 lat działającej w Polsce - napisał na blogu dyrektor POHiD.

Chodzi oczywiście o sieć Tesco. - Bogu ducha winien, prywatny podmiot gospodarczy działający w jednolitym ładzie prawno-politycznym Unii Europejskiej, zostaje "wybrany" na depozytariusza politycznego rewanżu za nieprzesadnie mądrą wypowiedź brytyjskiego premiera. Polityk koalicji rządzącej nawołuje do bojkotu jednej z firm - konkretnie Tesco, co niemal natychmiast podnosi falę trudnych pytań wobec branży. Są to pytania oparte o fałszywe założenia. Gdzieniegdzie zaczyna pachnieć nagonką na całą branżę - zauważa Faliński.

"Dlaczego akurat ta firma? - nie wiem. Może czymś się komuś naraziła, a inne firmy brytyjskie nie? Może dlatego, że to handel wielkopowierzchniowy? - co sprawę uogólnia i czyni tym bardziej niepokojącą. Spojrzawszy na monitoring wypowiedzi niektórych polityków i związkowców widzi się, że niezręczna wypowiedź brytyjskiego premiera wywołała szereg wyssanych z palca zarzutów, nie mających oparcia w faktach, liczbach, stanie prawa polskiego, ale za to bardzo emocjonalnie i w tonie patriotyczno- godnościowym broniących zagrożonej jakoby przez ten handel polskiej gospodarki, co wynosi sprawę w okolice strategii politycznej i - niestety - kabaretu" - czytamy na blogu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum