Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Boże Narodzenie 2022: Ceny maku, pomarańczy i śledzi w Biedronce, Kauflandzie, Lidlu i Auchan

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą droższe od poprzednich. I to nie trochę, ale bardzo dużo. Wszystko za sprawą wysokiej inflacji, która na niektórych produktach wynosi nawet 80 proc., chociaż deklarowana w listopadzie inflacja konsumencka to 17,9 proc. Dlatego zestawiliśmy ceny podstawowych produktów świątecznych z sieci: Biedronka, Kaufland, Lidl, Carrefour oraz Auchan i sprawdziliśmy, ile realnie będą nas kosztowały zakupy świąteczne.
Reklama

Podczas tegorocznych świąt, zdecydowana większość Polaków deklaruje oszczędności. Z tegorocznego rankingu Providenta, wynika, że Polacy wydadzą na święta 500 zł więcej niż przed pandemią. Powodem wcale nie jest zwiększona konsumpcja, ale wysoka inflacja. Średnio, wydamy więc w 2022 roku 1259 zł, zakładając zdecydowaną oszczędność na niektórych świątecznych produktach. Gdzie możemy więc zrobić najtańsze zakupy? 

 

Cena pomarańczy na Święta Bożego Narodzenia 2022

Najtańsze pomarańcze znaleźliśmy w Carrefour i Lidlu. W promocji kosztują obecnie 3,99 zł/kg. Niewiele droższe są w Kauflandzie, gdzie za kilogram zapłacimy 4,49 zł. Najdroższe pomarańcze są w Biedronce i po przeliczeniu z 2 kg siatki, kosztują 5,44 zł/kg. 

Cena pomarańczy w Biedronce, fot. dlahandlu.pl
Cena pomarańczy w Biedronce, fot. dlahandlu.pl

Z kolei mandarynki w przedświątecznej promocji w Lidlu i kosztują 4,49 zł/kg. Dla porównania, w Biedronce zapłacimy 10 zł/kg. 

Cena barszczu na Święta Bożego Narodzenia 2022

Najtańszy gotowy barszcz czerwony na rynku znajdziemy w Kauflandzie. Kosztuje od 4,75 zł/l. Barszcz marki Krakus w Biedronce, Auchan i Carrefour znajdziemy za 5,99 zł/l. Ten sam barszcz, najdroższy jest w Lidlu i kosztuje 6,99 zł/l. 

Cena pierogów na Święta Bożego Narodzenia 2022

Nie każdy ma czas i ochotę, aby przed świętami lepić pierogi. Można więc skorzystać z gotowych rozwiązań, jakie oferują popularne w Polsce dyskonty. Za pierogi z kapustą i grzybami, zapłacimy w Biedronce 14,98 zł/kg. Tutaj cena nie odbiega znacząco od innych dyskontów. W zależności od gramatury i marki, za pierogi w Lidlu i Kauflandzie zapłacimy od 12-15 zł/kg. 

Cena filetów śledziowych na Święta Bożego Narodzenia 2022

Filet ze śledzia jest podstawą wielu dań bożonarodzeniowych. Ceny wahają się bardzo mocno i uzależnione są od marki oraz formy opakowania. Obecnie wiele sklepów sprzedaje je w pomocji. I tak filety ze śledzia w Biedronce kosztują 20,86 zł/kg. Niewiele tańsze są w Kauflandzie. Tam zapłacimy 19,99 zł/kg. Bardzo podobnie w Lidl, gdzie kosztują one 19,38 zł/kg. Najtańszy w tym rankingu okazuje się Auchan, gdzie zapłacimy 14,99 zł/kg filetów ze śledzia. 

Cena śledzia w Biedronce, fot. dlahandlu.pl
Cena śledzia w Biedronce, fot. dlahandlu.pl

Cena maku i twarogu na Święta Bożego Narodzenia 2022

Wybierając mak i twaróg do tradycyjnych świątecznych ciast, mogą nas zaskoczyć różnice cenowe. W zależności od marki, którą wybierzemy oraz dyskontu, cena może różnić się nawet o 100%. Najtańszy twaróg - marka własna Pilos w Lidlu - to wydatke 7,89 zł/kg. Twaróg Piątnica kosztuje 14,99 zł/kg, w Kauflandzie i 15,99 zł (President) w Biedronce.

Najtańszą puszkę gotowego maku znajdziemy w Carrefour, tam zapłacimy za niego 6,99 zł. Nieco droższy jest w Auchan i kosztuje 7,19 zł, najdroższy okazuje się Lidl, gdzie za puszkę maku zapłacimy 7,99 zł. 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum