Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Brak komunii, ślubów, imprez zmniejszy obroty sieci odzieżowych. Renegocjują umowy

Giacomo Conti odstąpiła od 21 umów najmu. - W dalszym ciągu będziemy jednak walczyć o utrzymanie większości lokalizacji. Prowadzimy renegocjacje warunków we wszystkich lokalizacjach. Przez lata inwestowaliśmy duże środki w aranżacje salonów, terminowo regulowaliśmy wszystkie należności. Liczymy zatem obecnie na pomocną dłoń wynajmujących, którzy przez jakiś czas też powinni zrezygnować ze swoich przychodów, względnie renegocjować umowy kredytowe z bankami – tłumaczy Zbigniew Markowski, jeden z właścicieli Giacomo Conti.
Reklama

Przewidywana przez firmę niska frekwencja w obiektach handlowych, brak imprez masowych, jak śluby, komunie, imprezy rodzinne, które dotychczas były głównym generatorem obrotów marki, prawdopodobna zmiana zachowań konsumentów, wzrost bezrobocia, a co za tym idzie spadek siły nabywczej Polaków oraz wiele innych negatywnych skutków ograniczenia handlu nie pozwala firmie na kontynuowanie wielu umów najmu po zniesieniu zakazu na warunkach pierwotnie w nich ustalonych.

- Z tego więc powodu zdecydowaliśmy się odstąpić od 21 umów najmu i nie otwierać tych salonów. Pomimo tych wszystkich trudności w dalszym ciągu będziemy jednak walczyć o utrzymanie większości lokalizacji, miejsc pracy dla naszego, szkolonego przez lata, świetnego personelu i bacznie przyglądać się sytuacji na rynku, który pewnie jeszcze przez kilkanaście miesięcy będzie podnosić się ze „zgliszcz” – wyjaśnia Zbigniew Markowski.

W tym celu firma już od ubiegłego tygodnia prowadzi intensywne renegocjacje warunków we wszystkich umowach najmu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum