Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Brak porozumienia w sprawie zwolnień grupowych w Tesco

Związkowcy z Tesco kolejny raz spotkali się z przedstawicielami pracodawcy. Ostatecznie, nie doszło do porozumienia ws. zwolnień grupowych.
Reklama

23 stycznia w Katowicach odbyło się drugie spotkanie pomiędzy przedstawicielami sieci Tesco a związkami zawodowymi. Tematem były zwolnienia grupowe, które zostały ogłoszone na początku stycznia.
- W odpowiedzi na propozycję pracodawcy dotyczącą podpisania porozumienia, strona związkowa przedstawiła swoje stanowisko ws. kolejnych zwolnień grupowych. Wnieśliśmy szereg poprawek i zmian do treści porozumienia zaproponowanego przez zarząd Tesco oraz do propozycji dodatkowych świadczeń dla zwalnianych pracowników. Na chwilę obecną, pomiedzy stronami, nie doszło do porozumienia - podają związkowcy.
Przypomnijmy, w lutym w Tesco mają ruszyć zwolnienia grupowe. Pracę może stracić nawet 1300 osób. Przyczyną zwolnień jest zamknięcie 32 nierentownych sklepów w formacie "kompakt hipermarket". Zwolnienia grupowe obejmą następujące grupy zawodowe: stanowiska podstawowe – maksymalnie 1125 osób, stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami – maksymalnie 175 osób.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum